z miłości do kawy Lavazza
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Branża vendingowa. Nowoczesne rozwiązania XXI wieku. 0

Na pytanie, czym są maszyny vendingowe, większość naszych Klientów odpowiedziała, że to samoobsługowe automaty z kawą lub batonami; często spotykane na dworcach, uczelniach, w biurowcach; często w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Jeśli Twoje skojarzenia z vendingiem są podobne, najwyższy czas zaktualizować informacje, bo na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło (i jeszcze wiele się zmieni)!

 

Vending na świecie i w Polsce

W Japonii, Stanach Zjednoczonych i na południu Europy maszyny vendingowe to potężna gałąź biznesu. Rynek jest już mocno nasycony, a konkurencja prześciga się w projektowaniu nowych modeli, dodawaniu kolejnych funkcji i tworzeniu prototypów coraz bardziej zaawansowanych automatów sprzedających.

Moda na vending zaczęła docierać także do naszego kraju. Oprócz znanych już automatów z kawą i przekąskami, pojawiły się maszyny sprzedające artykuły higieny osobistej, książki, a nawet zabawki. Dużą popularnością cieszą się też maszyny vendingowe projektowane pod konkretne usługi, m.in. automaty biletowe, parkometry, paczkomaty, fotobudki czy automaty hazardowe.

 

Kawa z automatu w XXI wieku

Żyjemy coraz szybciej i automatyzacja wszelkich działań to najwyższa potrzeba współczesności. Liczy się prostota i krótki czas obsługi oraz nieprzerwana dostępność produktów. Coraz częściej zwracamy też uwagę na jakość kupowanych artykułów. Już dawno minęły czasy monopolu automatów z kiepskiej jakości rozpuszczalną kawą, która smakiem i aromatem daleko odbiegała od prawdziwego espresso.

W zależności od miejsca przeznaczenia oraz wymagań klientów na rynku można spotkać różne maszyny sprzedające kawę. Jakość produktu końcowego zależy głównie od producenta i funkcjonalności automatów. Tańsze modele ograniczają się do przygotowywania kawy rozpuszczalnej gorszej lub lepszej jakości. Takie maszyny nie wymagają dużych nakładów finansowych, często możemy je spotkać na dworcach czy uczelniach.

W rzeczywistości jednak nawet najlepsza kawa instant z takiego automatu nie dorówna smakiem espresso ze świeżo mielonych ziaren. I tutaj pole do popisu mają producenci droższych maszyn vendingowych wyposażonych w zaparzacz do kawy, z wbudowanym młynkiem do mielenia ziaren oraz spieniaczem do mleka. Taka kawa zdecydowanie bardziej trafi w gusta smakoszy. Jednak za wysoką jakość trzeba też odpowiednio zapłacić, co może stać się barierą w pozyskaniu większej ilości klientów.

 

Złoty środek, czyli rozwiązanie Lavazza

Lavazza znalazła złoty środek, czyli rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą rezygnować z produktu dobrej jakości, ale nie mogą sobie pozwolić na bardzo drogie automaty. Włoscy producenci opracowali innowacyjna metodę ekstrakcji kawy. Dzięki zastosowaniu kapsułek Lavazza BLUE każda kawa to porcja świeżo mielonych ziaren. Klient kupujący kawę z automatu Lavazza może być pewien prawdziwego smaku i aromatu włoskiego espresso. Dzięki kapsułkom, maszyny Lavazza nie potrzebują drogich młynków do mielenia ziaren, co znacznie wpływa na cenę końcową.

Większe maszyny vendingowe sprawdzą się w dużych biurowcach, na dworcach czy uczelniach. Jednak oferta Lavazza BLUE to także automaty do mniejszych biur. Często w miejscach o ograniczonym dostępie, pracodawcy za darmo udostępniają automat z kawą dla pracowników i gości. Podobnie jak duże maszyny vendingowe, tak mniejsze automaty Lavazza BLUE są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk i wybrana kawa jest gotowa w kilka chwil. Większość ekspresów Lavazza pozwala na przygotowanie zarówno tradycyjnego espresso, jak i popularnych mieszanek kawy z mlekiem np. cappuccino czy macchiato.

 

Vending branżą przyszłości

Maszyny vendingowe to z pewnością bardzo przyszłościowa branża. Ale jednocześnie też duże wyzwanie dla ich producentów. Coraz większa konkurencja na rynku wymusza dbałość o każdy szczegół przy projektowaniu nowoczesnych automatów. Na pewno warto śledzić rozwój branży vendingowej w Polsce. Warto też przemyśleć zastosowanie nowoczesnych rozwiązań vendingowych w swoim otoczeniu. Może już czas, aby w Twojej firmie każdy miał dostęp do zawsze świeżej, włoskiej kawy z automatu Lavazza BLUE?

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl