z miłości do kawy Lavazza
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Zanim spróbujesz kawy Lofbergs - musisz to wiedzieć! 0

Marka Lofbergs uwielbiana przez Skandynawów, dopiero dociera do naszego kraju i zaraz dowiecie się, dlaczego pokochała ją lwia część mieszkańców Europy Północnej. Na pewno zaskoczy Was fakt, że sami prawdopodobnie już piliście kawę Lofbergs, chociaż nawet o tym nie wiecie... ale o tym za chwilę.

 

Zacznijmy od zaskakujących początków! 

Bo wszystko zaczęło się... w Szwecji! To tutaj rodzina o nazwisku Lofbergs postanowiła w 1906 roku podjąć się sprzedaży kawy! Uparcie zdobywali wiedzę o jej uprawie, produkcji, dystrybucji i już w 1911 roku w mieście Karlstad otworzyli swoją pierwszą palarnię. W ten sposób przodkowie Lofbergs zapoczątkowali ponad 100-letnią rodzinną tradycję, która kilkadziesiąt lat później przerodziła się w dochodowy biznes, poparty wieloletnim doświadczeniem.

 

Dobra kawa to nie wszystko...

Jak wiadomo, Szwedzi są znani ze swojej dbałości o środowisko i przywiązaniu do produktów najwyższej jakości. Rodzina Lofbergs nie poprzestała na produkcji dobrej kawy. Dążenie do perfekcji w komponowaniu mieszanek, musiało iść więc w parze z wyborem jak najlepszych jakościowo ziaren. Aktualnie ponad 50% oferty Lofbergs to kawy certyfikowane oraz z oznaczeniem Fair Trade i ta liczba wciąż rośnie.

Szacunek i wsparcie dla pracy rolników zajmujących się uprawą kawy, rodzina Lofbergs okazuje partnerstwem w projekcie ICP, czyli International Coffee Partners, który tworzy 6 partnerów, w tym m.in. Lavazza. Celem tego międzynarodowego projektu jest pomoc małym plantatorom kawy w zwiększeniu ich konkurencyjności na rynku, a w efekcie poprawy warunków ich życia.

 

Jaki smak ma kawa z "północy"?

Tym, co zdecydowanie odróżnia kawę Lofbergs od włoskich mieszanek to smak i struktura kawy w połączeniu z mlekiem. Włosi są zwolennikami espresso. Kawy o intensywnym, cierpkim, wyrazistym smaku. Z kolei Lofbergs to kawy idealnie komponujące się w napojach z dodatkiem mleka: cappuccino, caffe latte, macchiato. O różnicach z pewnością dowiecie się z kolejnych wpisów na blogu, a tymczasem zapamiętajcie jedną najważniejszą zasadę: espresso tylko włoskie, kawa z mlekiem tylko szwedzka!

 

 

A teraz najważniejsze - skąd możecie znać kawę Lofbergs?

Od kilku lat kawę Lofbergs możecie kupić na stacjach Statoil w całej Polsce! Czy znasz Simply Great Coffee? Przypomnij sobie jej smak. Teraz taką kawę możesz pić codziennie w biurze lub domu!

 

Podsumowując...

jeśli poszukujecie nowych smaków i lubicie eksperymentować z kawą, koniecznie spróbujcie szwedzkiej kawy Lofbergs oraz mieszanek marki Melna, która jest własnością firmy Lofbergs od 2010 roku.

 

Pełna gama dostępnych mieszanek tutaj: 

 

Kawa Lofbergs

 

 

 Kawa Melna

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl